Březen 2017

Další semestr, narozeniny, sen

4. března 2017 v 12:44 | Beltrix |  Školní deník III.
Zdravím!
Po delší době jsem opět zde a mám pár věcí, které bych si ráda zaznamenala.
Mám za sebou úspěšně zvládnutý třetí semestr na vysoké škole - celkový průměr známek mám 1,04, což mě ohromně těší. Vybranou a zadanou už mám i bakalářskou práci, ale na její vypracování mám ještě mooooře času. Alespoň teď se mi to tak zdá. No a momentálně končí druhý týden dalšího semestru. Už jsem se trošku zajela, z 12 předmětů, které jsem si původně zapsala, jsem to zkrouhla na 9, takže volného času mám hodně. Bohužel mám školu od pondělí do pátku, tedy volného času, respektive času, který strávím doma, je opravdu minimum. Na druhou stranu mě to nutí využívat čas efektivněji na bytě. Komplikuje to jedině fakt, že škola mi začíná vždy v 8 ráno, což je pro mě, jakožto pro sovu, která je nejaktivnější po půlnoci, opravdu náročné, tedy to obvykle dospávám odpoledne.

Minulý týden jsem také absolvovala oslavu narozenin mé tety a musím přiznat, že něco tak nudného jsem dlouho nezažila. S dětmi bratranců jsme se po pár minutách neměli o čem bavit, od našich jsem seděle příliš daleko a neustále mě někdo nutil jít tancovat. Přežila jsem, ale zase dlouho nic podobného absolvovat nemusím.

Tento týden jsem však také slavila svoje narozeniny, ke kterým mi teta přála s třídenním předstihem. Vzhledem k tomu, že můj spolubydlící měl narozeniny v lednu, rozhodli jsme se oslavy spojit. Ve středu jsme tedy po společné večeři (na kterouž jsem měla vzbudit Věru v 5, aby ji stihla udělat - no, já se vzbudila v půl sedmý :D) vyzvedli Ingrid a vyrazili do Áčka. Tam jsme si dali koktejly (já samozřejmě Mary Pickford), pak panáka Metaxy (kterou jsem zapíjela Mary, abych to vůbec zvládla) a pak jsme se přesunuli do Dýdý. Tam měla být balónková párty, avšak balonek jsme tam nepotkali ani jeden. Místo toho jsme si tam zahráli fotbálek (vždycky jsem byla ve vítězném týmu, dokonce jsem pár gólů i dala) a dali jsme si s Věrou Paddy (irská whisky). No, jen o málo lepší než metaxa, ale nakonec jsem to vypila dřív než V.
Po příchodu domů jsme se ještě vrhli na vaření (bylo půl jedné ráno), respektive mí tří spolubydlící vařili a já si s nima povídala, protože já hladová nebyla. Bylo to super.

Zmínit bych ještě chtěla dnešní sen. Pokud čtu napínavou knížku, tak občas neodolám a nahlédnu pár stránek dopředu, abych zjistila, co se bude dít - vždy to jen rychle očima prohlédnu a poslušně se vrátím. No a dnes v noci se mi zdálo, že jsem takto listovala knížkou a pak se mi ty výjevy přímo zhmotňovaly před očima. Něco takovéhleho, vysoce realistického, se mi snad ještě nezdálo.

Přemýšlím, co zmínit dál?
Nějak mě nic nenapadá, tak se asi rozloučím.
Mějte se!

Vaše Beltrix