Červenec 2016

Zasloužené prázdniny

21. července 2016 v 11:02 | Beltrix |  Prázdninový deník II.
Ahoj přátelé,
chtěla bych se s vámi podělit o radost, že mám za sebou první ročník vysokoškolského studia. Úspěšně zakončeno a zvládnuto mám celkem 21 předmětů, a to s průměrem 1,05. Snad se bude takhle dařit i v dalším roce. :)
Teď mám tedy prázdniny, během nichž MUSÍM konečně doplnit ten index. :D Nemám ho ještě dodělaný ani za první semestr. Jsem hrozná, vím. :D Obvykle se během prázdnin nudím, teď tedy přiznávám, že tolik ne, ale stejně bych uvítala nějaký nápad, čím "zabít" čas. Momentálně ho vyplňuji dočítáním restů z akademického roku (ano, to je přesně ten důvod, proč jsem v pondělí přečetla Upíří deníky 2 - Souboj :D).
S našima jsme se byli v Pardubicích podívat, sbalila jsem si věci na bytě, trochu poklidila bordel, prošli jsme se kolem zámku a já samozřejmě skončila v knihovně. :D Tam jsem si kromě jiného půjčila knížku Roztomilé malé lhářky, podle nichž (alespoň postavy a tak) byl natočen seriál Pretty Little Liars, který tímto jednoznačně doporučuji.

O čem, že PLL jsou?
Na začátku se nám představí čtyři holky, kterým zmizela kamarádka, "vůdčí" skupiny. Holky se tímpádem poněkud vzdálily, ale brzy je začnou stmelovat sms od neznámého A. Do toho se najde tělo jejich kamarádky a začíná vyšetřování, a děvčata nemohou zůstat stranou.
Ten seriál je zaměřen na teenagery, ale rozhodně není úplně hloupý. První řada má neuvěřitelnou atmosféru, místy se FAKT budete bát. :D Ale zároveň to není horor, jen prostě opravdu skvěle budovaná atmosféra. Garantuji vám, že první dvě série vás opravdu budou bavit.
Od třetí série se nám "hra" trochu pozměňuje, definitivně přitvrzuje. Čtvrtá série ukáže, že ten úplně základní předpoklad, který jste o seriálu měli je naprosto mylný a pátá řada už je naprosto jiná než ty předchozí. Šestka je rozhodně různorodá a momentálně začala běžet sedmička, která se pohybuje už v úplně jiných dimenzích.
Co dodat? Prostě se na to mrkněte. :D