Březen 2012

Prázdniny

4. března 2012 v 10:38 | Beltrix |  (M)Učení
Ahoj,
tak musím se přiznat, že tento týden byl vážně nabitý.

Pondělí

To jsem strávila doma, abych alespoň trošku zrelaxovala a načerpala síly.

Úterý

Den ve znamení brzkého vstávání a nákupu s mamkou. Zpříjemnily to časopisy, které mamka koupila.

Středa

Úžasný den. Do KH jsem jela až v jednu, přičemž jsem neobědvala, vzhledem k tomu, že jsme byly s Luckou domluvené na pizzerce. Daly jsme si pizzu na půl a až na rajčata byla úžasná.
Potom jsme šly koupit chleba pro její ségru, která má celiakii (snad jsem to napsala dobře, prostě bezlepková dieta).
Na další půlhodinku jsme zakotvily v cukrárně u Matěje, kde jsme si daly bílou čokoládu a nějaký dortík.
A nakonec jsme šly do večerky pro BigShocka, kterého jsme vypily na lavičce před večerkou. Dozvěděly jsme se docela zajímavé věci o sobě :D
Poté jsme došly do BILLY, kde jsem si koupila Aquilu, na které jsem skoro závislá a čekaly jsme na můj bus dom. Pan řidič byl nějaká nemocný, ale zastavil i v zatáčce, abych to měla domů blíž, což mě moc potěšilo ;)

Čtvrtek

Jeli jsme s našima do Prahy. Tudíž se vstávalo celkem brzy, ale to mi nevadilo. Počasí nevypadalo dvakrát příjemně, ale zima taková nebyla a nakonec ani nepršelo. Cesta ubíhala svižně, a tak jsme se brzy (asi za hodinu a kousek) ocitli v Hájích.
Tam jsem zjistila, že nemám občanku ani průkazku, za což jsem dostala vynadáno, ovšem mamka jí neměla též.
Metro mě celkem bavilo, hlavně ty úžasné schody ;) Naši sice tvrdili, že to bude dlouhý, ale ani mi to nepřišlo.
Chvíli jsme šachovali, kudy máme vylézt, ale nakonec jsme se na ten Václavák dostali.
Nahoře jsme si prohlédli koně a pak cestou dolů mrkali po výlohách. Zaujala mě jedna, v níž bylo opravdu pestře barevné oblečení, takže jsme tam samozřejmě hned museli jít. Mamka se vždycky někam zašila, takže když jsem potřebovala její názor, tak koukala na (alespoň pro mě) naprosto nevkusné oblečení. Už doma jsem si dala za cíl, že nepotřebuji trička ani nic takového, ale hlavně pásek. Našla jsem tam jeden úžasný, ale příliš široký, takže se mi nevešel do kalhot. Smůla no.
Šli jsme dál. Při exkurzi do Prahy se školou jsem nestihla ani okem nahlédnout do C&A, tudíž jsme tam samozřejmě ihned museli jít. A můžu říct, že je to tam úžasný! Na první pohled se mi zalíbil jeden pásek, dobrá cena, dobrá velikost. Abychom se s ním nemuseli tahat, nechali jsme ho zatím tam a vyjeli nahoru. Už při jízdě po schodech mi padl do oka jeden svetřík, takže hned jak jsem stála pevně nohama na zemi, šla jsem se na něj podívat, vyzkoušela jsem si ho a byl můj. Mamka se taky dívala, ale nic moc nevybrala. Já jsem pak spatřila dokonalý náušnice, které samozřejmě musely jít hned s náma. Dole jsme vzali pásek, zaplatili jsme a šli jsme dál.
Další naší zastávkou byl Palác knih. Jsem vášnivá čtenářka, takže mě žádné knihkupectví nenechává chladnou. Strávili jsme tam víc jak hodinu, ale stejně jsem nic nevybrala, protože se mi tam líbilo mnoho knížek, ale samozřejmě všechny je dostat na jednou nebylo možné.
Problémem se jevilo to, kde se naobědváme, protože s kručícími břichy se nakupuje těžko. Naštěstí jsme s mamkou spatřily samoobslužnou jídelnu, a i když jídlo nebylo nic moc, o záchodech nemluvě, bylo nám hned veseleji.
Ještě chvíli jsme courali po náměstí, nakonec jsem zalezli do mekáče, kde jsem si dala dva cheesburgry s sebou a zalezli jsme ještě do jednoho knihkupectví. Táta celou dobu vyřizoval telefonáty, takže nic moc. Knížku jsem si však vybrala, tudíž jsem spokojená. Pak nás čekala cesta na metro a pak dom.
Ještě jsme se stavili v Lidlu (myslím, že v Mukařově), kde jsme koupili večeři a mě bonboniéru k narozkám.
Doma jsem nemohla najít mobil, přičemž jsme si byla jistá, že jsem ho v Lidlu nemohla ztratit, protože jsem potom psala smsku sestřence, jestli platí zítřek. Nakonec se našel v autě.

Pátek

Ráno jsem jela do Hory, v autobuse už seděla sestřenka Káťa. Zpočátku byla zamlklá a já se děsila, co s ní budu celý ty dva dny dělat. Nakonec jsme se rozpovídaly a bylo to fajn. Nejdřív jsem ji zavedla na námko, ve večerce jsem si dala BigShocka a Katuš croissant, protože nesnídala. Já jsem měla ráno buchtu, kterou jsem den předtím v devět večer dělala.
Po chvíli se tam začalo rojit až moc šikmookých turistů, tak jsem radši šly. Už ani nevím, kudy všude jsme šly, ale celkem by to těch 5 kiláků hodilo. Když jsme byly dole na křižovatce u spořitelny, tak jsem navrhla, protože jsme měly ještě půl hodiny čas než otvírali pizzerku, že se zajdeme podívat k bratránkovi (mýmu bratránkovi, jejímu strejdovi, takže nejsme sestřenky, ale něco jinýho, ale je to složitý na vysvětlování, takže prostě sestřenky). Nápad byl okamžitě zrealizován, a tak když jsem stály před panelákem a Káťa prozváněla velkou Katku. Nejdřív jsem se však neviděly, protože jsme stáli kousek dál, než mají okna. Katka na nás volala, a nakonec jsme si zamávali. Daník vypadal rozespale, ale vesele vytahoval žaluzky, aby nám moh zamávat. Bohužel mu vypadla vločka, tak pro ni Šíma musel. Vypadal dost stydlivě, takže asi netušil, kdo jsme :D Katka nás zvala nahoru, ale vzhledem k tomu, že byla nemocná a pizzerka otvírala už za půl hoďky, což byla tak akorát cesta tam, tak jsme odmítly, zamávaly a šly jsme.
U Šneka jsem byly akorát v 10.58 a lezly jsme dovnitř. Vybrala jsem stole až vzadu, ten samý, kde jsme seděly s Luckou. Tentokrát jsem si dala těstovinový salát s kuřecím masem, to vám byla mňamka! A Kačka si dala pizzu, niva, zakysaná smetana a kuřecí maso. Nemohla to sníst, tak jsem jí trošku pomohla a měla to taky mňamózní. Nakonec stejně víc jak čtvrtka pizzy zbyla. Zjistila jsem, že záchdoy tam jsou fakt hnus, ale když musíš, tak musíš. Završily jsme to horkými malinami a ty byly bombastický. Nakonec jsem si před zrcadlem nasadila půjčenou čepici a šly jsme za našima, kteří byli v restauraci. Stavili se pro uzeniny a ovoce a my zatím v autě pouštěly dokonalou písničku z HSM1 What I´ve been looking for. Poté vyzvedli zákusky a šli jsme do Penny. Tam to proběhlo rychle a nakonec jsme vyzvedli dort.
Dojeli jsme domů a povídaly si, hrály The Sims 3, pak jsme mrkly na muzikál Kleopatra a šly spát.
Noc nebyla nic moc, na zemi zvyklá spát nejsem a ještě vedle někoho... ale přežily jsme ;)

Sobota

Ráno jsem byla střídavě vzhůru a spala, nakonec mě definitivně vzbudila až Katie, která šla na záchod. Vstaly jsme, umyly se a nasnídaly se. Naši nikde. Nakonec se objevili, byli už venku. My jsme se ven taky vypravily. Vzala jsem s sebou foťák a udělala vcelku několik použitelných fotek. Foťák byl v pohotovosti i na hřišti. Chtěly jsme jít nahoru, ale byla tam paní se psem, tak jsme ho nechtěly drážit a vydaly se dolů, kousek za vesnici. Nakonec jsme šly omrknout koně a pak během domů. Naobědvaly jsme se a šly koukat na HSM1, protože Káťa ho ještě neviděla. Pak šla Katuše pomoct mamce s mísou a já zatím pendlovala mezi kuchyní a TV s RP. Nakonec jsme chvíly hrály Simíky a přijeli rodiče, prarodiče a sestra Katky. Odgratulovali mi, Marťa rozbila mojí komodu a nakonec jsme si s holkama pouštěly písničky. Pak jsem vzala foťák a zábava se rozjela. Nakonec jsem holkám ukazovala, jak se dají v PC programech upravit, ale už musely domů, prtože bratránek s manželkou jeli na ples. Bylo mi líto, že to tak rychle uteklo, ale zase jsem měla vytoužený klid ♥
Nakonec mi pogratulovali naši a já mohla jít dělat úkoly do školy.


A jak jste prožili vy, tento týden?