Únor 2012

3. kapitola Sylva

15. února 2012 v 19:31 | Beltrix |  Povídka- o všem co mě zrovna napadne
Malý Albert se nespokojeně kroutil na židli a snažil se upoutat otcovu pozornost. Ten se však bavil se svým novým klientem Lucasem Carslonem a synovi nevěnoval ani jeden pohled. Sylva se snažila malého nezbedu utišit a zároveň konverzovat s Margaret Carslonovou.
"Musím říct, že váš chlapeček je vám velmi podobný, má vaše oči," usmívala se podnikatelova manželka, "a určitě je po vás také tak hodný." Sylva se tiše zasmála.
"V tomhle je spíš po Kristiánovi, pěkný zlobidlo," pohladila synka po vlasech a snažila se uvolnit. Stále se jí však před očima promítal obraz jejího manžela v objetí s tou holkou.
"Mami, kdy už půjdem domů? Mně se chce spinkat," zakňoural Albert a jeho matka se podívala na svého muže. Ten byl však stále zabrán do rozhovoru s panem Carslonem a svou rodinu příliš nevnímal.
"To víš, že už maminka s tebou půjde spinkat," zašvitořila Margaret, "já jsem už také unavená, půjdu kousek s vámi," přátelsky se usmála, pak se nahnula k manželovi, něco mu pošeptala, on přikývl. Obě ženy se zvedly od stolu a spolu s chlapcem odcházely po schodech nahoru do svých apartmánů. Na pomezí pater se rozdělili.
"Děkuji vám za krásný večer, určitě ho někdy zopakujeme," rozloučila se Margaret a odešla. Sylva vzala Albín do náručí, protože už sotva šel, nedbajíc přitom na pomačkání svých smetanově bílých šatů. V pokoji uložila chlapce do postýlky a ztlumila světlo. Sama si sundala šaty, zula boty a jen ve spodním prádle vklouzla do postele. Ale ještě několik hodin se převalovala a nemohla usnout.