Červen 2011

3. kapitola Emma

30. června 2011 v 19:54 | Beltrix |  Povídka- o všem co mě zrovna napadne
"No a o víkendu bychom mohli zajet na pláž pod město. Je tam hezky a určitě tam budou spokojení všichni," řekla a usmála se na manžela. Ten její nadšený výraz nesdílel.
"Vypadá to, že firma zkrachuje," hlesl a podíval se na Emmu. Ta se na něj otočila od kuchyňské linky a tvářila se nevěřícně.
"To myslíš vážně?" zeptala se, přestože jí to bylo jasné. Nenamáhal se s odpovědí a jen přikývl. "A víš to jistě?" naléhala dál.
"Alexa objevila ve firmě díru, peníze tam prostě protékaly už několik měsíců možná i let a teď je na tom firma tak bledě, že prostě jen stěží se udrží. Je to jen otázka času. A proto bychom měli vymyslet, co dál," ruka s hrnkem se mu klepala.
"Já bych si mohla z jedný klientky za den zvýšit na dvě nebo i na tři a vylepšit ještě tu nabídku. Menší problém bude s mrňatama, protože máma má taky novou práci, ale jsou prázdniny, tak se zapojí i Míša s Honzou nebo i Petr. Ale zatím jim nic o penězích neříkej, dokud to nebude jisté," vymýšlela záchranný plán Emma. Roman se usmál a znovu si připomněl, proč ji tak miluje. Usmál se na ní a jeho obavy na chvíli zmizely, políbil jí a zašeptal: "Tak ten víkend platí, oznam to raubířům, ju?" a odešel do práce. Do kuchyně se postupně začaly trousit větší děti.
"Děje se něco Emmo?" zeptal se Honza své nevlastní matky, kterou tak vytrhl z přemýšlení.
"Ne, nic," usmála se a odešla vzbudit nejmladší obyvatele domu.
"To jí tak budu věřit," odfrkl si Petr.
"Stačí se jí kouknout do očí, je nervózní. Buďto se s tátou rozvádí a nebo je zase těhotná," prskla Simona.
"No to snad ne!" protočil oči Petr.
"Hele nechtě jí bejt a jezte!" zvýšila hlas Michaela a zamračila se. Nelíbilo se jí, když uráželi její mámu.
"Ale Síma má pravdu! Něco se stalo a nám se zase všechno tají!" bránil dvojče Patrik.
"A dost! Tohle řešte někde jinde. Za chvíli je tu Janina s Petunou a Adélou, tak to před nima nevytahujte!" zkrotil je Honza a povzbudivě se usmál na Míšu.
"Hurá! Snídaně!" vtrhla do místnosti Janička a hnala se k lince odkud si vzala tři palačinky.. Za chvíli dorazila i Petty a nalila si do hrnku kakao, při tom se opařila a začala natahovat. Simona nad tím jen ohrnula nos a spolu se staršími bratry odkráčela. Dětský pláč zaslechla i Marion a šla se podívat, co se děje. Ve dveřích jí málem srazily děti Skoupých.
"No, no kampak se tak ženete!" zamračila se nepřátelsky. Ani jí neodpověděli a šli ven. Petunie už přestávala plakat, ale když spatřila babičku dala do toho novou energii.
"Ale ty můj chudáčku, copak se ti stalo," vrhla se k ní babička a starostlivě jí ručičku ošetřila. "A teď půjdeš se mnou a dostaneš bombíčko jo? A Janinka půjde s námi taky," odešla bez jediného pohledu na Adélu, sedící vedle nich.
Místností se ozval dětský smích, to když přiběhla Victorka s Marunkou. Za chvíli přiběhla i Eilleen, která utíkala před Emmou, jež dorazila pár sekund po ní s Alexem v náručí. Pustila malého nezbedu na zem a sedla si ke kafi.
"Kde je zbytek, mládeži?" zeptala se Honzy a Míšy, aniž by čekala na odpověď řekla, "vyřiďte jim prosím, že o víkendu jedem na pláž. A všichni. Výmluvy neberu."

Rakeťák

21. června 2011 v 19:52 | Beltrix |  Taneční
Ahojky,
jak se máte? Já tak na hranici mizerna a ještě víc mizerna ;)

Jinak jsem po dlouhé době objevila písničku Rakeťák a pobavilo mě, že můj poslední článek tady se týkal raketky, herního serveru :-DTak hezkou zábavu ;)

Raketka

12. června 2011 v 10:03 | Beltrix
Ahojky,
asi o mně víte, že jsem taková hračička, a proto mám ráda všelijaké hry. No a tak jsem objevila super stránky www.raketka.cz, kde si opravdu najdete hry podle svého gusta ;) Určitě se tam mrkněte a nebudu litovat. ;)


online hry raketka.cz