Květen 2010

Úvodní hodina

23. května 2010 v 15:35 | Beltrix |  Taneční
Ano, slyšíte správně i mě už dostihly taneční. V pátek 21.5.2010 od 18.30 do 20.30 proběhla úvodní lekce. Já jsem to nijak zvlášť neprožívala až do pátečního odpoledne, ale pořád jsem doufala, že se kouknem na přehlídku šatů a zase půjdem domů. Jsem se pěkně přepočítala. Nejdřív jsme doma nemohli najít průkazky, pak jsem nevěděla, co na sebe, pak se mi rozpadl účes... Nakonec jsme šťastně vyrazili. Celou cestu autem jsem se kontrolovala v zrcátku.
Pak jsme v Hoře uviděli prvního kluka v obleku a následně další a mě přepadla děsná nervozita.
Zaparkovat se nám povedlo celkem blízko Lorce, tak to bylo fajn. Ovšem když jsem viděla všechny ty načančany holčičky, tak mi sebevědomí spadlo někam na podlahu auta a odmítlo vystoupit se mnou. Celou cestu jsem se snažila schovávat za mamkou a snad se mi to i dařilo. Šla jsem s našima na balkón a odmítla jsem jít dolů. Nakonec jsem přeci jen šla, když jsem viděla, že už pár holek sedí. Sedla jsem si na židličku ve třetí- poslední- řadě úplně na kraji. Po chvíli se místa začaly zaplňovat a mohlo se začít. Učitelé se nám nejdříve představili a začalo se módní přehlídkou, ta byla zajímavá, ale já se začala děsit toho, co bude jestli už budem tancovat- že zůstanu jako jediná sedět na židli. Naštěstí je nás míň holek a víc kluků, tak se to stát nemohlo.
No a že se naučíme první tanec. Tak samozřejmě jsem zůstala sedět mezi posledníma a vedle mě si na uvolněné místo sedla jedna holčina, vypadala sympaticky, tak jsem se s ní dala do řeci- vím, jen že chodí na Palachovku a jmenuje se Marcela, víc bohužel nic, ale snad ji v září najdu. No a pak se nás lektorka ptala jestli jsme taky v kurzu a když jsem odpověděly, že ano, tak k nám nahnala 2 kluky, kteří se už tlačili pro holky z kurzu B.
Nejdřív byl menší problém s tím, na jaké rameno se mám zaháknout, ale i to jsme zvládli. Tanečník se mi sice zapomněl představit, takže jsem se ho musela zeptat, ale naštěstí byl sympatickej a taky pěkně nervozní. Marcela byla za mnou. Tancování nám zpočátku moc nešlo, ale ke konci jsme už šli celkem dobře... Následovala přestávka. Šlá jsem za našima na balkón a taťka mi skočil pro pití. Tam jsem si roztrhla punčocháče o židli a zjistila, že mám roztrhlou i sukni. Asi po 10 minutách po svolán zpět na židle přišel taťka s pitím, tak jsem si stačila jen loknout a uháněla dolů.
Zase byla přehlídka tentorkát šatů na věneček. Marcela stála chvíli za mnou a pak se mi ztratila. Pak následoval druhý tanec, tentorkát začínalo B a my až potom. No a my holky z A jsme měly "výhodu" že byla dámská volenka. Všichni hezcí kluci byli pryč a ti ostatní přede mnou prchali :o) no jo, modelka nejsem :o) A Dominika- tanečníka pro první tanec- jsem nikde nenašla. Tak jsem požádala nejbližšího kluka, sice váhal, ale šel. Taky se nepředstavil, ale tohle nervozitou rozhodně nebylo... Prostě frajírek. No a naštěstí se tančil samostatně, tak to bylo fajn a musím říct, že mi to i docela šlo... lépe než mému tanečníkovi... taková škodolibá radost :o)
No a pak jsem se jen stihla s Mací rozloučit a musela jsem domů. A na strach a stud jsem úplně zapomněla. Po prvním tanci mi už bylo jedno, co si kdo o mém oblečení, mé postavě a mým tančení myslí.... stejně jako asi všem.

Už se těším na září, protože to budem už víc rozházení- v Kutný Hoře sou 4 základní školy, tak tam byli lidi především odtamtud a tak se znali.... jen já Nikča a Vašek byli od nás... což bylo dost málo, navíc- Nikola tam má spoustu kamarádek, tak jsem jí sithla jen pozdravit a Vašek dělla, že mě nezná ani na pozdrav neodpověděl. Ale v září to snad bude lepší. Doufám. Musí.

Tak zatí ahoj

PSychologické testy

2. května 2010 v 12:44 | Beltrix |  Řetězáky aneb co o mně ještě nevíte
Ahojky lidi, tak nějak jsem tady na tom blogu už dlouho nic nepřidala, tak to chci napravit:


A můj výsledek:
 Sangvinik12.5 %
< TD>
 Cholerik0 %
< TD>
 Melancholik50 %< TD>
 Flegmatik37.5 %Charakteristika osobnostních typů

Sangvinik

Kladné stránky
Sangvinik miluje společnost. Je citový a okázalý, dokáže přeměnit každou práci v legraci. Nachází v životě spoustu vzrušení a dokáže své zážitky zajímavě a pestře vyprávět. Je vždy vstřícný a optimistický. Od nejútlejšího dětství je zvědavý a veselý, dokáže si hrát se vším, co je při ruce, zbožňuje přítomnost ostatních. Nemusí mít více talentu než ostatní, ale zřejmě si užívá více legrace. Jeho charisma a překypující osobnost k němu neustále přitahuje lidi. Zatímco ostatní povahy pouze mluví, sangvinik vypráví příběhy. Nejsnadnější způsob jak jej objevit je zjistit, kdo v kterékoliv skupince lidí mluví nejčastěji a nejhlasitěji. Touží být středem pozornosti a díky svému vypravěčskému talentu je duší společnosti. Dobře si pamatuje barvy, na rozdíl od jmen a jiných faktů. Je pro něj přirozený fyzický kontakt s ostatními, doteky, objetí, hlazení. Má vrozený smysl pro dramatičnost a může být vynikajícím hercem. Má naivní povahu a i v dospělosti si zachovává dětskou prostotu. Je citový, bezprostřední a otevřený, překypuje optimismem a nadšením téměř nad vším. Odjakživa chce vše vědět a tajemství u něj vyvolává šílenství. Bez váhání umí nabídnout svou pomoc, nedomýšlí však důsledky své ochoty. Je tvůrčí a neustále produkuje nové vzrušující nápady. Přitahuje a inspiruje ostatní svou energií a nadšením. Umí začít hovor s každým, kdo je po ruce a hned se stane vaším přítelem.
Záporné stránky
Vetšinou nic nedotáhne do konce a nedokáže pochopit, že by měl nějaké zásadní povahové vady. Příliš mluví, je rozvláčný a často přehání. Je málo vnímavý k ostatní, přehnaně se zaobírá sám sebou, je egocentrický. Neumí naslouchat. Protože neumí naslouchat a nemá zájem, nepamatuje si přesně jména. Jako přítel je nestálý a zapomnětlivý, jelikož přátel má příliš mnoho. Skáče lidem do řeči a často odpovídá za ostatní. Málokdy dodělá práci ve stanoveném termínu, střídá často zaměstnání.

Cholerik

Kladné stránky
Cholerik je dynamická osobnost, která dosahuje svých cílů. Stejně jako sangvinik je vstřícný a optimistický. Je rozeným vůdcem od nejútlejšího věku. Má podvědomou silnou touhu po změně, kdykoliv vidí, že něco není v pořádku. Bez váhání bojuje za lidská práva a chrání ukřivděné. Nikdy není apatický nebo lhostejný. Má silnou vůli, rozhodnost, problémy řeší rychle. Dokáže velet úplně všemu, bez ohledu na znalosti a podmínky. Jeho prvotním zájmem je dosahování cílů, nejde mu o to, aby se někomu zalíbil. Je cílevědomý a skvělý organizátor. Má schopnost dokončit větší díl práce než kdokoliv jiný. Rád překonává překážky, miluje boj a konkurenci. Obejde se bez přátel a diváků, stačí mu jeho cíl. Má intuici pro odhad situace a obvykle má pravdu. Miluje krizové situace, ve kterých exceluje.
Záporné stránky
Jeho život se řídí základním heslem, že má vždy pravdu a nemůže si ani náhodou připustit, že by se mohl mýlit. Musí vždy vítězit a pak hledat způsob, jak si zachovat tvář. Neumí vysadit z pracovního tempa a nutí k němu i své okolí. Musí stát vždy v čele a cítí se dobře, jen když má nadvládu. Má nadřazený postoj, který dokáže druhé značně psychicky deptat. Netoleruje slabosti, nesnáší nemocné a nerozhodné lidi. Neumí dobře jednat s lidmi, je netrpělivý.

Melancholik

Kladné stránky
Melancholik se už jako dítě jeví jako hluboký myslitel. Je nenáročný a tichý a má rád samotu. Vyznává pevný řád, oceňuje krásu a inteligenci. Je mlčenlivý a přemýšlivý, má pesimistickou povahu a předvídá potíže ještě dřív než vzniknou. Je pro něj velmi důležitá duševní činnost. Je vážný, stanovuje si dlouhodobé cíle a zabývá se pouze věcmi, které mají trvalý význam. Má sklon ke genialitě a vysoký intelekt. Ze všech typů má nejvíce tvůrčího talentu, žasne nad nadáním géniů. Potrpí si na prezizní poslech hudby, potřebuje dokonalé stereo. Miluje čísla, grafy, mapy, plánky, seznamy, vidí cifry téměř všude. Dokonalá vnitřní organizovanost pro něj představuje základ jeho existence. Vyžívá se v detailech, které ostatní ani nestačí zaregistrovat. V životě hledá řád, ukládá vždy věci přesně na své místo. Bývá dobře oblečený a upravený s úzkostlivou pečlivostí, vyžaduje čisté okolí. Je perfekcionista a pokud něco dělá, dělá to jen pořádně, záleží mu pouze na kvalitě. Nesnáší plýtvání a miluje výhodné koupě. Umí být starostlivý a soucitný s upřímným zájmem o jiné lidi. Svého partnera si vybírá obezřetně, aby splňoval všechny jeho nároky.
Záporné stránky
Melancholik snadno podléhá depresi. Snadno se uráží a ve všem hned hledá problémy. Má nízké sebevědomí, myslí si, že ho všichni pomlouvají, ttrpí vnitřní nejistotou. Je váhavý, protože se bojí, že jeho plány nejsou úplně perfektní. Věnuje plánování příliš mnoho času. Na své okolí klade nerealistické nároky, uplatňuje na ostatní svůj perfekcionismus.

Flegmatik

Kladné stránky
S flegmatikem se vychází nejlépe ze všech povahových typů. Pro své rodiče představuje požehnání, protože je spokojený všude, kam ho strčíte. Má rád přátele, ale je šťastný i o samotě. Umí se snadno přizpůsobit každé situaci. Je cílevědomý. Mezi ostatními představuje tlumenou osobnost, dobře odolává tlakům. Ke všemu přistupuje klidně, věci řeší postupně, je prostě bezproblémový. Obdivuhodnou vlastností je zachovat si klid, chladnokrevnost a soustředěnost za každé situace. Nikdy nikam nespěchá a nedá se vyvést z míry. Je smířený se zákeřnostmi života a do ničeho nevkládá velké naděje. Je spolehlivý a vytrvalý, má dobré úřednické schopnosti, dokonale zvládá administrativní práci. Snaží se kolem sebe udžovat klid, působí jako zprostředkovatel a řešitel problémů. Má spoustu přátel, protože se s ním dobře vychází, je nejlepším přítelem. Nikoho neuráží, umí poslouchat, nemá potřebu mluvit, umí být vrbou nebo chápajícím publikem.
Záporné stránky
Neumí se pro cokoliv nadchnout a neexistuje situace, která by ho rozčílila. Brání se jakýmkoliv změnám a nerad zkouší nebo vymýšlí nové věci. Vypadá jako lenoch, odkládá věčně práci nebo se jí úplně vyhýbá. Nerad nese odpovědnost za svůj život. Nedává najevo své city, zdá se být strašně mdlý. Nerad říká ne. Bojí se učinit rozhodnutí.


Můj výsledek: 11 bodů

5 až 11 bodů: Jste k sobě dost kritičtí. Máte "nos na trable". Někdy by nezaškodilo trochu méně sebelítosti a oči otevřené i pro to, co je dobré. Změnit to není nikdy pozdě.Můj výsledek: 13 bodů
8 - 14 bodů: Nacházíte se v průměru, jste na tom jako většina lidí. Občas se dostáváte do potíží, situace "slona v porcelánu" vám není zcela neznámá.

Několik doporučení:

  • Nebuďme monologickými typy.
  • Nechtějme patřit k většině - tedy k těm, kteří naslouchají výhradně sami sobě.
  • Být otevřený je hezké. Ještě lepší je umět promluvit v pravý čas a vědět, kdy je vůbec nejlepší mlčet.
  • Stále si připomínejme, že komunikace znamená spojení. Rozvíjejme nejen vyjadřovací schopnosti, ale také ochotu věnovat sluch druhým. A nezapomínejme, že někdy je největším uměním udržet jazyk za zuby.
  • Při autotréninku komunikačních dovedností vycházejme z dobré znalosti sebe sama. Obecně například platí, že extroverti nemají potíže s vyjadřováním, učit se však musejí naslouchání a mlčení. S introverty to bývá naopak.


Můj výsledek: 25 bodů

25 - 30 bodů: Podceňujete se a nejspíš zbytečně v sobě živíte pocit nedostačivosti či méněcennosti. Začněte autoportrétem a inventarizací vlastních předností a pozitiv.

A co vyšlo vám?? Tak se pochlubte!!