Únor 2010

2. Kapitola- Emma

21. února 2010 v 16:31 | Beltrix |  Povídka- o všem co mě zrovna napadne
2. Kapitola


Zamkla auto a potichu odemkla dveře od domu. Kolem nohou se jí prosmýkli oba dva psi a štěkli na pozdrav.
"Alane, Barone! Ticho!" napomenula je potichu a podrbala je za uchem. Chvíli počkala až se vyvenčí a pak je přivolala zpátky domů. Dveře opět zamkla, otevřela jiné, vedoucí na záchod a tam rozsvítila. Svlékla si svetr a pověsila ho na věšák, zula si boty a uklidila je do botníku, klíče od auta položila na misku a odešla do koupelny umýt si ruce. Poté uslyšela zvuk z kuchyně, tak se tam vydala. Svítila tam malá lampička a u stolu seděla její matka.
"Zase jdeš pozdě, to se nikdy nenaučíš chodit včas? Jako by matka tolika dětí musela trajdat celý den někde s kamarádkami. Měla by sis vážit toho, že je Roman ochotný děti pohlídat," rozohnila se stará paní.
"Mami, my jsme s Romanem domluvený, že jeden den v měsíci je prostě jen můj a on pohlídá děti, nám to tak vyhovuje. A pro tvou informaci jsem nebyla s kamarádkami, protože Alexa je v práci, Sabina někde s Martinem dovolenkuje stejně tak Sylva s Kristiánem. A proč nespíš ty?" Marion se uklidnila a zatřepala hlavou.
"Přemýšlím, vzpomínám," dodala a kývla k fotografiím z dob svého raného mládí. V ruce držela svou svatební. "Běž už spát," pobídla dceru a sama se zvedla. Počkala až Emma odejde do chodby a zhasla.
Emma vyšla po schodech nahoru a nahlédla do prvního pokoje, Alex spinkal drže v ručkách plyšového pejska, Eilleen si pobrukávala ze spaní jen Maruška s Victorkou seděly na zemi a posílaly si autíčka. Jejich matka je uložila do postýlek a slíbila jim, že zítra si budou moct hrát s autíčky a panenkami celý den.
Ve druhém pokoji spaly všechny dívky- Petunie ležela u Jany a vypadalo to, že si před usnutím povídaly, Adélka měla u sebe svůj slabikář, který jí Emma vzala a položila na noční stolek.
Ve třetím pokoji nenašla vůbec nikoho, jeho obyvatelky našla v pokoji u chlapců. Nekompromisně poslala Míšu se Simonou spát, Patrikovi s Honzou zabavila notebook, jentak pro jistotu.....
Konečně měla alespoň malou jistotu, že je všechno jak má být, přišla do postele, lehla si vedle Romana a před usnutím spatřila na budíku čas 0:15.

Hubnutí

14. února 2010 v 17:55 | Beltrix |  Školní deník
Ahojky,
už několirkát jsem se rozhodla, že zhubnu, ale vždycky to po pár dnech ztroskotalo na nějaké sladkosti a já si řekla, že už to nemá cenu a nacpala jsem se ještě víc a další den začínala znovu. Výsledek- nula. tentorkát už hubnu od Nového roku a zhubla jsem 1,5kg. Není to moc, ale pro začátek a dobrý pocit to stačí. Takže všem, kteří se chtějí k hubnutí přidat- jděte do toho.